Yaşam kalitenizi ve enerjinizi arttırmaya,
Bedeninizi ve zihninizi rahatlatmaya,
Stres ve endişeden arınmaya,
Kendinizi daha rahat ifade etmeye,
Yeni ilişkiler kurmaya mı ihtiyacınız var?

Hareketin her yaş için önemli olduğunu giderek daha çok anlıyoruz. Hareketlerimizin çeşitliliği ne kadar fazlaysa, bedenimizde, beynimizde ve kendimizde ulaştığımız yerler o kadar çoğalıyor. Buna bir de ses ve müzik eklenirse faydaları katlanıyor. Hele de niyetimiz birlikte, özde buluşmak ise değmeyin keyfinize, mutluluğunuza.

Hareket ve dans etmenin, çeşitli gruplarla yapılan araştırmalara dayanan pek çok faydası var. Dans, fiziksel bir aktivite olmasının yanı sıra, duygular, müzik, motor koordinasyonu, duyusal uyarılar ve sosyal etkileşim gibi pek çok unsuru da bir araya getiriyor.

Dansın faydalarından bazıları:
• Her yaşta yapılabilir
• Modunuzu iyileştirir, canlılık verir, yaşam kalitenizi arttırır
• Bedeninizi ve zihninizi rahatlatır, esnetir, yaratıcılığınızı güçlendirir
• Özgürce harekete imkan vererek kendinizi daha rahat ifade edebilmenizi sağlar
• Duygusal, bedensel ve zihinsel farkındalığınızı arttırır
• Denge ve koordinasyonunuzu güçlendirir
• Neşeli ve keyifli olma halinizi destekler
• Pozitif düşünme yeteneğinizi güçlendirir
• Stresi, endişeyi ve depresyonu azaltır, özgüveni arttırır
• Sosyalleşmenize ve yeni ilişkiler kurmanıza yardımcı olur, yalnızlık duygusunu hafifletir

Sesin Faydaları
• Stresi azaltır, hayata sakin ve duru gözle bakmamıza yardımcı olur
• Kan basıncını ve kalp atışını düzenler, azaltır
• Hücrelerde oksijen oranını artırır
• Endorfin, Melatonin gibi vücuda faydalı hormonların salgılamamıza yardımcı olur
• Nitrik Oksit seviyesinin yükselmesine yardımcı olur.

E bu halde ses ve dansın iyileştirici gücü bir araya gelince ne olur? Size sadece katılmak ve faydalarını deneyimlemek düşer :)

Organizatörler: Cenk Güçbilmez ve Hande Arabacıoğlu
Yer: Koza Dönüşüm ve Özgürleşme Merkezi
Tarih ve Saat: 11 Nisan 2018 Çarşamba, saat 19.30
Süre: 1,5 saat
Ücret 120 TL (KDV dahil)
Katılım ve rezervasyon için: 0216 355 75 09 veya This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Not: Kontenjanımız kısıtlı olduğu için lütfen yerinizi ayırtmak için en kısa zamanda iletişime geçin.

CENK GÜÇBİLMEZ HAKKINDA

1976 İstanbul Doğumludur, Kocaeli Üniversitesi İşletme Bölümünü bitirdi. 15 senelik ithalat – ihracat sektöründeki kurumsal deneyiminden sonra müzik-ses-ritim ekseninde yoluna devam etmektedir.

Müzik-ses-ritim yolculuğu Okay Temiz Ritim Atölyesi Afrika ritimleri ve müziği ile ilgili çalışma ve konserler ile başladı. Engin Gürkey Ritim atölyesi’nde Latin ritim ve müziği çalışmalarında bulunduktan sonra kendi projeleri üzerinde çalışmaya başladı. Afrofanga, Afrotolia, Naif, Ahmet Beyler, İstanbul Soundpainting Orchestra gruplarında perküsyon ve davul çaldı. Son olarak Şamanik ritim ve ruhuyla doğaçlama müzik yapan Shamoon grubunda perküsyon ve sesini kullanmaktadır. Ayrıca Rhythm Arena ekibi ile ritim üzerine çeşitli kurumsal workshop çalışmalarında yer almaya devam etmektedir

Uzun yıllar Hindistan, Nepal ve Tibet’te yaşamış olan Belçikalı Surya Maarten ’den “Çakra sesleri ve Tibet Kaseleri” üzerine, British Academy Soundhealing Therapy (BAST) merkezinde de kristal kase, gong, tibet kaseleri üzerine eğitim aldı, Peter Hess Türkiye (Sırma Belin) ’den “Tibet Kaseleri ile Ses Masajı” eğitimine devam ediyor olup Ses konusunda kendini geliştirmeye devam etmektedir

Perküsyon ve davul çaldığı albümler

Shamoon - Merkabah
Ahmet Beyler – Hayat Nerde

HANDE ARABACIOĞLU HAKKINDA

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunu. Shell'deki 10 yıllık kurumsal iş hayatında ağırlıklı olarak, Pazarlama, İletişim ve Değişim Yönetimi alanlarında çalıştı.

Çocukluğundan bu yana bale, latin dansları, sirtaki, vals, tango olmak üzere çeşitli dans eğitimleri aldı. 2008 yılında İstanbul'da Monika Nataraj'ın yaptığı Mistik Dans atölye çalışmasından çok etkilendi. 2011 yılında ilk kez Mistik Dans Eğitmenlik Kursu’nun açıldığını duyduğunda Tayland’a giderek kursa katıldı ve Türkiye’deki ilk Mistik Dans Eğitmeni oldu. (www.mistikdans.com)

Yıllar içinde, bedeni ve kas yapılarını daha iyi tanımak için Vücut Farkındalığı Methodu (Body Awareness Method), Alexander Tekniği, Feldenkreis, Skinner Releasing Teknik çalışmaları ile Tatjana Rottenberg'den Derin Bağ Doku, Tetik Masajı ve Refleksoloji eğitimleri aldı. Mistik bir çalışma olan Alper Akçay'ın Kalbin Dansı - Sema ritüelleri´ne katıldı. 2012 yılında, Defne Erdur´un yönetiminde oluşan Gelişigüzel adlı grupta, Kontakt Doğaçlama ve Dans Terapi çalışmalarına devam etti. 2013´te, Marcia Plevin´in Otantik Hareket Atölye Çalışması´nda yer aldı. 2015 yılının başından beri Leandra Perrotta ile Dans Terapi eğitimine devam ediyor.

2002 yılından beri Yoga’nın farklı alanlarında çalışmalar yapıyor. Fransa ve Avusturya’daki Ashram’larda Sivananda yoga kamplarına katıldı. 2015 yılında, büyük bir heyecan duyarak gittiği Hindistan´daki ilk Mystical Yogini programında Ashtanga Vinyasa Yoga Eğitmeni (RYS-200 Yoga Alliance) oldu. Aynı yılın sonunda Herkes İçin Spor Federasyonu’nun düzenlediği Yoga 1. Kademe Antrenörlük kursunu tamamladı. 2016 yılından bu yana, sağlığa yoga aracılığıyla kavuşmanın etkili ve güvenilir metotlarını içeren, geleneksel yoga ve ayurvedanın en etkili prensiplerini modern tıpla birleştiren Svastha Yoga Therapy eğitimine devam ediyor. Hande'nin ayrıca Reiki 1 ve 2 eğitimleri bulunmakta.

2011 yılında, yıllardır okuduğu çeşitli kitapların ışığı ve hobileri olarak sürdürdüğü dans, yoga, spiritüellik, kişisel gelişim ve farkındalık çalışmalarından kazandığı tecrübeler ile kendi merkezini kurmaya karar verdi. O günden sonra, Koza Dönüşüm ve Özgürleşme Merkezi başta olmak üzere, Naturel Festivali (2011 - İstanbul, 2012 - Bursa), Yaşam Yolu, İnanna Kadın Farkındalık Merkezi, LifeCo Bodrum gibi çeşitli yerlerde Mistik Dans, Kalp Detoksu (Kalbinizin Bahçesinde Dans Edin) adlı etkinliklerini düzenlemeye başladı. 2012’de Ataşehir'de düzenlenen "Kadın Olmak" adlı sempozyumda "Bedenimi Seviyorum" egzersizi ile yer aldı. Ocak 2015´te Yeliz Rüzgar ve Ayşe Tolga´nın birlikte yaptığı İlham.Enerji.Dönüşüm etkinliğinde, konuk eğitmen olarak Kalbin Mistik Dansı adlı çalışmayı gerçekleştirdi. Halen kışları İstanbul’da, ağırlıklı olarak Koza Dönüşüm ve Özgürleşme Merkezi’nde ve yazları Bodrum’da derslerine devam ediyor.

Hande, hayatındaki değişimlerin getirdiği iç huzur ve mutluluktan yola çıkarak, kendi deneyimleri ile merkezinde ve dışarıda yaptığı çalışmalarla insanlara ilham veriyor.