Mistik Dans, birçok kültür ve öğretiden farklı dans ve enerji uygulamalarını bir araya getiren fiziksel ve zihinsel çalışmalar bütünüdür. İçimizdeki doğal gizemi ortaya çıkartan, evren ile bizi birleştiren, kendimizi ifade ve keşfedebildiğimiz bir hareket biçimidir.  Bu, içimizden dışımıza doğru bir dans ediştir.

Mistik Dans'ta herhangi bir teknik adım ya da hareket öğretilmemektedir. Bu dansta esas olan, kendini zamana, müziğe ve akışa bırakmak, keyifle, aşkla dans etmek ve kendini şifalandırmaktır. Mistik Dans çalışmalarıyla içimizdeki sevgiyi uyandırır, yaratılandaki kutsallığı keşfeder, dişil ve eril enerjilerimizi dengeler, örtülerimizden arınırız. Böylece, fiziksel güzelliğin yanılsamasından uzaklaşıp bizi harekete geçiren bilinç ve gerçeklikle, özümüzle tanışırız. Kendimizin ve bedenimizin farkına varıp içimizdeki güzelliği ve dişiliği ortaya çıkartırız.

Dans, ruhun dilidir… Günümüzde dans daha çok eğlence ve kültürel değerler anlamında takdir görürken geçmişte mistik bir hüner ve spirituel farkındalığa giden özgün bir yoldu. Gelin şimdi bu mistik yolda dans edip hem eğlenelim hem de kadınlığımızı keşfedelim! :)

İçeriği