"Dans, ruhun dilidir; içimizdeki gizemi ortaya çıkartan, Evrenle bizi birleştiren. Kendini ifade ve kendini keşfetmenin hareket eden halidir. Mistik Dans, arayışta olan bir modern çağ kadınına; iç ışığını yeniden canlandırmak ve İlahi Olanı varoluşa taşımak üzere dansı, birçok güzel ve güçlü araçtan biri olarak kucaklaması için bir pencere açmaya gayret eder.

Mistik Dans, düzenli teknik dans eğitiminin bittiği yerde başlar. İçten dışa dans etmekle ilgilidir."

Sevgili Kadınlar,

Mistik Dans ile bedeninizi, kalbinizi ve ruhunuzu özgür bırakın. Zihniniz de tüm bunlarla birlikte özgürleşmeye başladıkça 'yapma ve düşünme hali'nden 'olma ve hissetme hali'ne geçmeyi deneyimleyeceksiniz. Dişiliğinizi, teslimiyeti keşfederken, kendinizce dans etmenin keyfini yaşayacaksınız.

“Mistik Dans nedir bilmiyorum, yapabilir miyim?”
“Ben dans etmeyi beceremem ki!”
“Ben çok kontrolcü biriyim kendimi bırakamam.”
“Başkalarının yanında dans edemem.” gibi endişeleriniz varsa, katıldıktan sonra bunların ne kadar yersiz olduğunu deneyimleyecek ve kalıplarınızı birer birer bırakarak kendinize yaklaşmanın mutluluğunu ve coşkusunu içinde hissedeceksiniz.

Mistik Dans Deneyiminde Neler Olacak?
• Ritüellerle hayatınıza küçük dokunuşlar yapmayı hatırlama - Hazırlanma
• Mistik Dans buluşmasına hoş geldiniz - Tanışma
• Bedeninizi ve içinizdeki dişiyi canlandırma - Isınma egzersizleri
• Aşkla dans ederken ruhunuzdan gelen dansa izin verme – İçindeki mistik dansçı ile tanışma
• Görünenin ötesinde görünenlere bakma ve hediyelerini görme - Transfigürasyon
• Kalbinizdeki ışığı yükseltme dansı - Mumlarla ve akışın içinde bize açılanlarla dans edeceğiz
ve tabii ki günün bize getireceği sürprizleri deneyimleyeceğiz.

Mistik Dans’ın Bana Ne Faydası Olacak? Bu Etkinliğe Neden Katılayım?
Etkinliğin sonunda yüzünüzde içten bir gülümsemeye, kalbinizde ve bedeninizde hafiflemeye neden olacak harika bir deneyimden geçeceksiniz. Ayrılırken kapıdan ışıldayarak çıkacaksınız. İçinizdeki güzellikler dışınıza, enerjinize ve bedeninize yansıyacak. Kendinizi daha çok tanımış ve dişiliğin ne demek olduğuna dair deneyimlerinizi arttırmış olacaksınız. Pek çok farklı kadında kendi yansımalarınızı görecek, içsel olarak zenginleşecek ve aramızdaki bağların ne kadar güçlü olduğunu hissedeceksiniz. Dans ve farklı uygulamalarla teslimiyeti ve akışa bırakmayı hissedecek, yaşamınıza farklı şekillerde dahil edebileceksiniz.

Unutmayın bu daha sadece bir başlangıç olacak, yaşamınızda açılacak pek çok yeniliğe, güzelliğe, gerçek potansiyele, içindeki öze…

Bu yolculukta olmak benim için çok büyük bir keyif ve sizinle bunu paylaşmak bana heyecan veriyor. Eğer kendinizi bu deneyime ve benimle birlikte açılmaya hazır hissediyorsanız, hadi gelin kendiniz için, bizim için ve tüm kadınlar için şifaya dans edelim...

Ücret: 150 TL (KDV dahil).
Kesin kayıt için ödemenin, Yapı Kredi Bankası, 268- Cemil Topuzlu Şubesi, 87688184 no´lu Hande Arabacıoğlu hesabına yapılmasını rica ederiz.

Mistik Dans’a Nasıl Geleyim? Özel Bir Hazırlık Gerekiyor mu?
Lütfen açık bir zihin ve kalple gelin. Kıyafetiniz rahat olsun. Uçuşan bir etek giyebilir, aksesuar kullanabilirsiniz. Feminen ruhunuza ilham verecek her türlü şeyi giyebilirsiniz. Yanınızda rahat dans edebilmek için soket ya da babet çorap getirebilirsiniz.

Not: Etkinlik kadınlar içindir ve herhangi bir dans tecrübesine gerek yoktur.

Düzenleyen: Hande Arabacıoğlu
www.mistikdans.com
Tarih ve saat: 29 Mart 2020, Pazar 12:00 - 14:00
Yer: Koza Dönüşüm ve Özgürleşme Merkezi - Selamiçeşme / İstanbul

Nasıl Katılabilirim?
Kontenjan sınırlı olduğundan kesin katılım için lütfen ÖN KAYIT yaptırın:

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
0216 355 75 09

Sevgiyle, ışığınız yayılsın.

 

Evren ve biz, daha farkına varmadığımız bir sürü gizemle doluyuz. Bu gizemler, hayat içinde bize ya kendiliğinden ya da bazı çalışmalarla açılır ve gizem olmaktan çıkar.

Seda Shambhavi ve ben Hande Arabacıoğlu, 10-13 Ekim arasında, bu 4 günlük kamp süresi için evrenin bize ve bizim kendimize açılmamızı sağlayacak kolay ama etkili pratiklerden oluşan bir program hazırladık. Kadınlar için hazırladığımız bu çalışma, bastırılmış ve ihmal edilmiş dişi doğanızın uyanmasını sağlayacak. Kadının yaşam dönüm noktalarını Ayurvedik bir bakış açısından irdeleyerek sizlerle hormonal sistem açısından öneriler, bilgilendirmeler ve bazı uygulamalar paylaşacağız.

Hedeflerimiz;

·        Kendimizle ve içinde yaşadığımız doğayla tanışma sürecimizi hızlandırmak,

·        Doğamıza göre yaşamayı öğrenmek ve deneyimlemek,

·        Bizi çıkmaza ve kısır döngüye sürükleyen bazı davranış kalıplarımızı yıkmak,

·        Düşüncelerimizi ve bedenlerimizi özgürleştirerek daha sağlıklı ve dengeli hayatlara adımlar atmak.

Bu kamp Ayurveda’ya Giriş niteliğinde 15 saatlik bir YACEP eğitim sertifikası kazanmanızı ve içinizdeki Mistik Dansçı ile tanışıp Mistik Dansı hayatınıza geçirmenizi sağlayacak.

Program:
10 Ekim 2019

13:00 Otele giriş, yerleşme, öğle yemeği ve dinlenme
16:00 Açılış ve Tanışma Çemberi (Hande/Seda Shambhavi)
16.30 Ayurveda nedir? Temel 3 Dosha Teorisi ve bu teorinin Makrokozmos ve Mikrokozmos'ta nasıl çalıştığı. (Seda Shambhavi)
18.00 Mistik Dans (Hava ve Eter elementleri) (Hande)
19:30 Akşam yemeği
20:30  Beden tipi anketi(Seda Shambhavi)

11 Ekim 2019

7:30 Vata Beden Tipi için yoga (Seda Shambhavi)
9:00 Kahvaltı
11:00 Ayurveda Teori - Bireysel beden tipi analizi (Seda Shambhavi)
13:00 Öğlen yemeği & serbest zaman
17:00 Su Elementi Çalışması (Hande)
19:00 Akşam yemeği
20:30 Öz-sevgi Uygulamaları (Hande)

12 Ekim 2019

7:30 Pitta Beden Tipi için Yoga (Seda Shambhavi)
9:00 Kahvaltı
11:00 Ayurveda Teori (Seda Shambhavi)
13:00 Öğlen yemeği & serbest zaman
17:00 Mistik Dans (Ateş ve Toprak Elementleri) (Hande)
19:00 Akşam yemeği
20:00 Ateş başı ateş elementini arttırma çalışmaları, mantra söyleme (Hande/Seda Shambhavi)

13 Ekim 2019
 
7:30 Kapha Beden Tipi için Yoga (Seda Shambhavi)
9:00 Kahvaltı
10:30  Kapanış Çemberi (Sertifika dağıtımı)
 
Yer: Yeldeğirmeni Bungalow Evleri, Kayaköy Fethiye  Muğla

İki kişilik paylaşımlı tek kişi konaklama, kahvaltı, öğlen ve akşam yemeği ve tüm eğitim, yoga ve dans çalışmaları dahil kendinize yapacağınız yatırım 1745TL +KDV. Tek kişilik odada konaklama ek ücrete tabiidir.

1 Ağustos 2019’a kadar 545TL ön ödemeyle kaydınızın netleşmesi gerekiyor.

Eğer erken ödeme indiriminden yararlanmak isterseniz, en son 1 Temmuz’a kadar 1545 TL +KDV’yi bir kerede ödeyebilirsiniz.

Aktiviteler: Gündüz boş zamanlarınızı kalacağımız güzel mekanda dinlenerek ya da otel işletmemizin bize sunacağı bazı çevreyi görme, tanıma gezilerine katılarak geçirebilirsiniz. Bu geziler isteğe bağlı düzenlenecek ve kamp bedeline dahil değildir.

Ulaşım: Havaalanından grup şeklinde gelindiğinde paylaşımlı ödenecek transfer sağlanabiliyor. Aksi takdirde Dalaman havaalanından Fethiye Muttaş servisiyle Fethiye’ye varıp oradan otogardan Kayaköy dolmuşlarıyla direkt otelin önüne gelinebiliyor.

Kayıt ve detaylı bilgi için This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. veya This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 'dan bize ulaşın.

Birlikte olmak ve paylaşmak dileği ile,
Hande Arabacıoğlu

Hande Arabacıoğlu ile Yaratıcı Beden, Yaratıcı Zihin Atölyesi, bu kez 16-17 Mart'ta, yoğunlaştırılmış bir hafta sonu etkinliği olarak düzenleniyor. Dans ve Hareket Terapisi ile Yaratıcı Yazarlık uygulamalarının birleştiği bu atölyede yerinizi almak ve kendi farkındalıklarınızı yaşamak için lütfen This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. ya da 0216 355 75 09'dan ulaşın.

‘Hareket Eden Beden ve Yazı’ kitabında Cheryl Pallant der ki: “Bazı kişiler kelimeleri kullanmamak için dansı seçer, bazıları da bedeni hissetmenin huzursuzluğu ve rahatsızlığını yaşamamak için kelimeleri seçer.”

İyi yazıyor olabilirsiniz. Ama bazen siz de bilirsiniz ki tam da istediğiniz gibi akamıyorsunuz o sayfaya. Gerçek sesinizi çıkartmadığınızı, çıkartıyormuş gibi yaptığınızı bildiğiniz anlar olur. Saatlerce bir cümlede takılır, tam istediğinizi ifade etmek için tekrar tekrar yazarsınız.

Çok güzel cümleler kurabilir, anlamlı kurgular yaratabilirsiniz. Genelde yazmaya çalışanlar, işin bu yanına odaklanır ve orada kendilerini geliştirirlerse yazının onlardan akacağına, doğru bir iş çıkartacaklarına inanırlar. Belki de yanlış yere bakıyorsunuz... Bedene hapsettiğimiz duyguları güvenli, usul usul bir süreç içinde serbest bıraksak, kim bilir yazmak ne kadar kolaylaşır; ne kadar rahat akar hikayeler, ham, gerçek ve vurucu kelimelerle akar duygularımız...

Dans kelimesinin çağrıştırdıklarını, duygu yüklü bedende taşımak istemediğimiz duyguların ağırlığını kapıda bırakıp giriyoruz çalışmaya. Usul usul harekete geçecek bedenimiz. Oyunlarda yakalayacağız o yüklerden önceki rahatlığı, akışı. Utançlardan tek tek sıyrılırken, duyguları derin kuyulardan çıkartıp, özgürce yaşama hakkıyla belki de ilk defa buluşacağız. İçimizde derin derin akanların kalemi nasıl rahatlattığını, duyguların ne kadar rahat kelimelerde aktığına şaşıracağız.

Hareketi zihinle buluşturduğumuz bu atölye çalışmasında, kelimelerle yüzleşmemek için dansı, bedenle buluşmamak için kelimeleri ayırmayacağız. İkisini birleştirip harmanlayıp yazmanın ne kadar kolay olabileceğini fark edeceğiz.

Atölye Tarihi: 16-17 Mart Cumartesi & Pazar, saat: 11.30-17.30
Atölye ücreti: 400TLdir (KDV dahil).
Katılımcı sayısı: 12 kişiyle sınırlıdır.
Mekan: Koza Dönüşüm ve Özgürleşme Merkezi
Katılım için lütfen bize This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. ya da 0216 355 75 09’dan ulaşın.

“Uzun yıllar bedenime yüklediğim utançları, rahatsızlığı hissetmemek için kelimeleri seçenlerden oldum. Zihnime güvenir, kelimelerden güç alırım. Bedenim… Ondan benden ayrı bir şeymiş gibi bahsederdim. Önce bunu fark ettim. Bu farkındalıkla ne yapacağımı bilemedim. Bedenimle zihnimi buluşturmaya çalıştıkça daha da açıldı uçurum. Hissettiklerimi kelimelere dökünce rahatladım. Adı coşku oldu, tarifini bile çok güzel yaptım. Adı öfke oldu, nefis anlattım.
Dansın ve hareketin akışında olmanın coşkusunu hep içimde, bir kutuda gizledim. Bir gün gelir de kelimeler harekete kavuşur, derinlere gömdüğüm duygular yükselir, akar daha da muhteşem kelimeler oluşturur diye beklerdim. Her zaman hareketin yazıda önemini bilirdim. Yazarlar koşar, yürür... bedenin yazılanları hazmetmesi, sindirmesi gerektiğini bilirler. Hande ile yaptığımız çalışmalarda kutunun kapağını araladım. Yazdıklarımı bedenim sindiriyor yavaş yavaş... heyecanlı bir süreç. Hande’nin huzurlu, yönlendirici, kabullenici hali, süreci kolaylaştırdı. Daha çok yolum var sanırım ama Hande ile telaş yok.”  Yeşim Cimcoz

“Dans, müzik, oyun, yazı ve farkındalık. Dört hafta boyunca çok keyifli anları paylaştım.
Bedenimle kendimi daha iyi ifade edebildiğimi fark etmek beni çok heyecanlandırdı.
Sol dizimi son dört yıldır ameliyatlı oluşu nedeniyle sınırlı kullanıyordum. Oysa bu tamamen zihinsel bir sınırmış. Sandalyede oturarak başladığım süreci yerde dizlerimin üzerinde oturarak tamamlamak müthişti.
Sevgili Hande’nin zarif, samimi rehberliğinde geçirdiğim bu süreç için sonsuz teşekkürler.
Sevgiyle…” Ayşegül Koç

"Genelde pek açık ve rahat biri değilimdir, hatta çoğunlukla fazla ciddi olduğumu ve kendimi dışarıya kapattığımı söylerler. Bu buluşmaların bana verdiği bir şifa da sanırım güven ve kalbini acma cesareti oldu. Teşekkürler Hande ve gruptaki tüm arkadaşlar." Nalan Durakçı

"Dans, ruhun dilidir; içimizdeki gizemi ortaya çıkartan, Evrenle bizi birleştiren. Kendini ifade ve kendini keşfetmenin hareket eden halidir. Mistik Dans, arayışta olan bir modern çağ kadınına; iç ışığını yeniden canlandırmak ve İlahi Olanı varoluşa taşımak üzere dansı, birçok güzel ve güçlü araçtan biri olarak kucaklaması için bir pencere açmaya gayret eder.

Mistik Dans, düzenli teknik dans eğitiminin bittiği yerde başlar. İçten dışa dans etmekle ilgilidir."

Sevgili Kadınlar,

Mistik Dans ile bedeninizi, kalbinizi ve ruhunuzu özgür bırakın. Zihniniz de tüm bunlarla birlikte özgürleşmeye başladıkça 'yapma ve düşünme hali'nden 'olma ve hissetme hali'ne geçmeyi deneyimleyeceksiniz. Dişiliğinizi, teslimiyeti keşfederken, kendinizce dans etmenin keyfini yaşayacaksınız.

“Mistik Dans nedir bilmiyorum, yapabilir miyim?”
“Ben dans etmeyi beceremem ki!”
“Ben çok kontrolcü biriyim kendimi bırakamam.”
“Başkalarının yanında dans edemem.” gibi endişeleriniz varsa, katıldıktan sonra bunların ne kadar yersiz olduğunu deneyimleyecek ve kalıplarınızı birer birer bırakarak kendinize yaklaşmanın mutluluğunu ve coşkusunu içinde hissedeceksiniz.

Mistik Dans Deneyiminde Neler Olacak?
• Ritüellerle hayatınıza küçük dokunuşlar yapmayı hatırlama - Hazırlanma
• Mistik Dans buluşmasına hoş geldiniz - Tanışma
• Bedeninizi ve içinizdeki dişiyi canlandırma - Isınma egzersizleri
• Aşkla dans ederken ruhunuzdan gelen dansa izin verme – İçindeki mistik dansçı ile tanışma
• Görünenin ötesinde görünenlere bakma ve hediyelerini görme - Transfigürasyon
• Kalbinizin derinliklerindeki kendinize ulaşacağınız soru-cevap egzersizleri - Var olma ve teslimiyet
• Kalbinizdeki ışığı yükseltme dansı - Mumlarla ve akışın içinde bize açılanlarla dans edeceğiz.

Mistik Dans’ın Bana Ne Faydası Olacak? Bu Etkinliğe Neden Katılayım?
Etkinliğin sonunda yüzünüzde içten bir gülümsemeye, kalbinizde ve bedeninizde hafiflemeye neden olacak harika bir deneyimden geçeceksiniz. Ayrılırken kapıdan ışıldayarak çıkacaksınız. İçinizdeki güzellikler dışınıza, enerjinize ve bedeninize yansıyacak. Kendinizi daha çok tanımış ve dişiliğin ne demek olduğuna dair deneyimlerinizi arttırmış olacaksınız. Pek çok farklı kadında kendi yansımalarınızı görecek, içsel olarak zenginleşecek ve aramızdaki bağların ne kadar güçlü olduğunu hissedeceksiniz. Dans ve farklı uygulamalarla teslimiyeti ve akışa bırakmayı hissedecek, yaşamınıza farklı şekillerde dahil edebileceksiniz.

Unutmayın bu daha sadece bir başlangıç olacak, yaşamınızda açılacak pek çok yeniliğe, güzelliğe, gerçek potansiyele, içindeki öze…

Bu yolculukta olmak benim için çok büyük bir keyif ve sizinle bunu paylaşmak bana heyecan veriyor. Eğer kendinizi bu deneyime ve benimle birlikte açılmaya hazır hissediyorsanız, hadi gelin kendiniz için, bizim için ve tüm kadınlar için şifaya dans edelim...

Ücret: 120 TL (KDV dahil).
Kesin kayıt için ödemenin, Yapı Kredi Bankası, 268- Cemil Topuzlu Şubesi, 87688184 no´lu Hande Arabacıoğlu hesabına yapılmasını rica ederiz.

Mistik Dans’a Nasıl Geleyim? Özel Bir Hazırlık Gerekiyor mu?
Lütfen açık bir zihin ve kalple gelin. Kıyafetiniz rahat olsun. Uçuşan bir etek giyebilir, aksesuar kullanabilirsiniz. Feminen ruhunuza ilham verecek her türlü şeyi giyebilirsiniz. Yanınızda rahat dans edebilmek için soket ya da babet çorap getirebilirsiniz.

Not: Etkinlik kadınlar içindir ve herhangi bir dans tecrübesine gerek yoktur.

Düzenleyen: Hande Arabacıoğlu
www.mistikdans.com
Tarih ve saat: 13 Ocak 2019, Pazar 12:00 - 14:00
Yer: Koza Dönüşüm ve Özgürleşme Merkezi - Selamiçeşme / İstanbul

Nasıl Katılabilirim?
Kontenjan sınırlı olduğundan kesin katılım için lütfen ÖN KAYIT yaptırın:

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
0216 355 75 09

Sevgiyle, ışığınız yayılsın.

Uzun zamandır büyük bir ilgi ve heyecanla beklenen Mistik Dans Workshop'ları serisinin 2.si 16 Aralık'ta!

Mistik Dans ile bedeninizi, dişiliğinizi, teslimiyeti keşfederken kalbinizi ve ruhunuzu özgür bırakacak, kendinizce dans etmenin keyfini yaşayacaksınız.

“Mistik Dans nedir bilmiyorum, yapabilir miyim?”
“Ben dans etmeyi beceremem ki!”
“Ben çok kontrolcü biriyim kendimi bırakamam.”
“Başkalarının yanında dans edemem.” gibi endişeleriniz varsa, katıldıktan sonra bunların ne kadar yersiz olduğunu deneyimleyecek ve kalıplarınızı birer birer bırakarak kendinize yaklaşmanın mutluluğunu ve coşkusunu içinde hissedeceksiniz.

Mistik Dans Deneyiminde Neler Olacak?

• Ritüellerle hayatınıza küçük dokunuşlar yapmayı hatırlama - Hazırlanma
• Mistik Dans buluşmasına hoş geldiniz - Tanışma
• Bedeninizi ve içinizdeki dişiyi canlandırma - Isınma egzersizleri
• Aşkla dans ederken ruhunuzdan gelen dansa izin verme – İçindeki mistik dansçı ile tanışma
• Görünenin ötesinde görünenlere bakma ve hediyelerini görme - Transfigürasyon
• Kalbinizin derinliklerindeki kendinize ulaşacağınız soru-cevap egzersizleri - Var olma ve teslimiyet
• Kalbinizdeki ışığı yükseltme dansı - Mumlarla ve akışın içinde bize açılanlarla dans edeceğiz.

Mistik Dans’ın Bana Ne Faydası Olacak? Bu Etkinliğe Neden Katılayım?

Etkinliğin sonunda yüzünüzde içten bir gülümsemeye, kalbinizde ve bedeninizde hafiflemeye neden olacak harika bir deneyimden geçeceksiniz. Ayrılırken kapıdan ışıldayarak çıkacaksınız. İçinizdeki güzellikler dışınıza, enerjinize ve bedeninize yansıyacak. Kendinizi daha çok tanımış ve dişiliğin ne demek olduğuna dair deneyimlerinizi arttırmış olacaksınız. Pek çok farklı kadında kendi yansımalarınızı görecek, içsel olarak zenginleşecek ve aramızdaki bağların ne kadar güçlü olduğunu hissedeceksiniz. Dans ve farklı uygulamalarla teslimiyeti ve akışa bırakmayı hissedecek, yaşamınıza farklı şekillerde dahil edebileceksiniz.

Unutmayın bu daha sadece bir başlangıç olacak, yaşamınızda açılacak pek çok yeniliğe, güzelliğe, gerçek potansiyele, içindeki öze…

Bu yolculukta olmak benim için çok büyük bir keyif ve sizinle bunu paylaşmak bana heyecan veriyor. Eğer kendinizi bu deneyime ve benimle birlikte açılmaya hazır hissediyorsanız, hadi gelin kendiniz için, bizim için ve tüm kadınlar için şifaya dans edelim...

Ücret: 120 TL (KDV dahil).
Kesin kayıt için ödemenin, Yapı Kredi Bankası, 268- Cemil Topuzlu Şubesi, 87688184 no´lu Hande Arabacıoğlu hesabına yapılmasını rica ederiz.

Mistik Dans’a Nasıl Geleyim? Özel Bir Hazırlık Gerekiyor mu?

Lütfen açık bir zihin ve kalple gelin. Kıyafetiniz rahat olsun. Uçuşan bir etek giyebilir, aksesuar kullanabilirsiniz. Feminen ruhunuza ilham verecek her türlü şeyi giyebilirsiniz. Yanınızda rahat dans edebilmek için soket ya da babet çorap getirebilirsiniz.

Not: Etkinlik kadınlar içindir ve herhangi bir dans tecrübesine gerek yoktur.

Düzenleyen: Hande Arabacıoğlu
www.mistikdans.com
Tarih ve saat: 16 Aralık 2018, Pazar 12:00 - 14:00
Yer: Koza Dönüşüm ve Özgürleşme Merkezi - Selamiçeşme / İstanbul

Nasıl Katılabilirim?
Kontenjan sınırlı olduğundan kesin katılım için lütfen ÖN KAYIT yaptırın:

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
0216 355 75 09

Sevgiyle, ışığınız yayılsın.

Mistik Dans ile bedeninizi, dişiliğinizi, teslimiyeti keşfederken kalbinizi ve ruhunuzu özgür bırakacak, kendinizce dans etmenin keyfini yaşayacaksınız.

“Mistik Dans nedir bilmiyorum, yapabilir miyim?”
“Ben dans etmeyi beceremem ki!”
“Ben çok kontrolcü biriyim kendimi bırakamam.”
“Başkalarının yanında dans edemem.” gibi endişeleriniz varsa, katıldıktan sonra bunların ne kadar yersiz olduğunu deneyimleyecek ve kalıplarınızı birer birer bırakarak kendinize yaklaşmanın mutluluğunu ve coşkusunu içinde hissedeceksiniz.

Mistik Dans Deneyiminde Neler Olacak?
• Ritüellerle hayatınıza küçük dokunuşlar yapmayı hatırlama - Hazırlanma
• Mistik Dans buluşmasına hoş geldiniz - Tanışma
• Bedeninizi ve içinizdeki dişiyi canlandırma - Isınma egzersizleri
• Aşkla dans ederken ruhunuzdan gelen dansa izin verme – İçindeki mistik dansçı ile tanışma
• Görünenin ötesinde görünenlere bakma ve hediyelerini görme - Transfigürasyon
• Kalbinizin derinliklerindeki kendinize ulaşacağınız soru-cevap egzersizleri - Var olma ve teslimiyet
• Kalbinizdeki ışığı yükseltme dansı - Mumlarla ve akışın içinde bize açılanlarla dans edeceğiz.

Mistik Dans’ın Bana Ne Faydası Olacak? Bu Etkinliğe Neden Katılayım?
Etkinliğin sonunda yüzünüzde içten bir gülümsemeye, kalbinizde ve bedeninizde hafiflemeye neden olacak harika bir deneyimden geçeceksiniz. Ayrılırken kapıdan ışıldayarak çıkacaksınız. İçinizdeki güzellikler dışınıza, enerjinize ve bedeninize yansıyacak. Kendinizi daha çok tanımış ve dişiliğin ne demek olduğuna dair deneyimlerinizi arttırmış olacaksınız. Pek çok farklı kadında kendi yansımalarınızı görecek, içsel olarak zenginleşecek ve aramızdaki bağların ne kadar güçlü olduğunu hissedeceksiniz. Dans ve farklı uygulamalarla teslimiyeti ve akışa bırakmayı hissedecek, yaşamınıza farklı şekillerde dahil edebileceksiniz.

Unutmayın bu daha sadece bir başlangıç olacak, yaşamınızda açılacak pek çok yeniliğe, güzelliğe, gerçek potansiyele, içindeki öze…

Bu yolculukta olmak benim için çok büyük bir keyif ve sizinle bunu paylaşmak bana heyecan veriyor. Eğer kendinizi bu deneyime ve benimle birlikte açılmaya hazır hissediyorsanız, hadi gelin kendiniz için, bizim için ve tüm kadınlar için şifaya dans edelim...

Ücret: 120 TL (KDV dahil).
Kesin kayıt için ödemenin, Yapı Kredi Bankası, 268- Cemil Topuzlu Şubesi, 87688184 no´lu Hande Arabacıoğlu hesabına yapılmasını rica ederiz.

Mistik Dans’a Nasıl Geleyim? Özel Bir Hazırlık Gerekiyor mu?
Lütfen açık bir zihin ve kalple gelin. Kıyafetiniz rahat olsun. Uçuşan bir etek giyebilir, aksesuar kullanabilirsiniz. Feminen ruhunuza ilham verecek her türlü şeyi giyebilirsiniz. Yanınızda rahat dans edebilmek için soket ya da babet çorap getirebilirsiniz.

Not: Etkinlik kadınlar içindir ve herhangi bir dans tecrübesine gerek yoktur.

Eğitmen: Hande Arabacıoğlu
www.mistikdans.com
Tarih ve saat: 4 Kasım 2018, Pazar 12:00 - 14:00
Yer: Koza Dönüşüm ve Özgürleşme Merkezi - Selamiçeşme / İstanbul

Nasıl Katılabilirim?
Kontenjan sınırlı olduğundan kesin katılım için lütfen ÖN KAYIT yaptırın:

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

0216 355 75 09

Sevgiyle, ışığınız yayılsın.

Yaşam kalitenizi ve enerjinizi arttırmaya,
Bedeninizi ve zihninizi rahatlatmaya,
Stres ve endişeden arınmaya,
Kendinizi daha rahat ifade etmeye,
Yeni ilişkiler kurmaya mı ihtiyacınız var?

Hareketin her yaş için önemli olduğunu giderek daha çok anlıyoruz. Hareketlerimizin çeşitliliği ne kadar fazlaysa, bedenimizde, beynimizde ve kendimizde ulaştığımız yerler o kadar çoğalıyor. Buna bir de ses ve müzik eklenirse faydaları katlanıyor. Hele de niyetimiz birlikte, özde buluşmak ise değmeyin keyfinize, mutluluğunuza.

Hareket ve dans etmenin, çeşitli gruplarla yapılan araştırmalara dayanan pek çok faydası var. Dans, fiziksel bir aktivite olmasının yanı sıra, duygular, müzik, motor koordinasyonu, duyusal uyarılar ve sosyal etkileşim gibi pek çok unsuru da bir araya getiriyor.

Dansın faydalarından bazıları:
• Her yaşta yapılabilir
• Modunuzu iyileştirir, canlılık verir, yaşam kalitenizi arttırır
• Bedeninizi ve zihninizi rahatlatır, esnetir, yaratıcılığınızı güçlendirir
• Özgürce harekete imkan vererek kendinizi daha rahat ifade edebilmenizi sağlar
• Duygusal, bedensel ve zihinsel farkındalığınızı arttırır
• Denge ve koordinasyonunuzu güçlendirir
• Neşeli ve keyifli olma halinizi destekler
• Pozitif düşünme yeteneğinizi güçlendirir
• Stresi, endişeyi ve depresyonu azaltır, özgüveni arttırır
• Sosyalleşmenize ve yeni ilişkiler kurmanıza yardımcı olur, yalnızlık duygusunu hafifletir

Sesin Faydaları
• Stresi azaltır, hayata sakin ve duru gözle bakmamıza yardımcı olur
• Kan basıncını ve kalp atışını düzenler, azaltır
• Hücrelerde oksijen oranını artırır
• Endorfin, Melatonin gibi vücuda faydalı hormonların salgılamamıza yardımcı olur
• Nitrik Oksit seviyesinin yükselmesine yardımcı olur.

E bu halde ses ve dansın iyileştirici gücü bir araya gelince ne olur? Size sadece katılmak ve faydalarını deneyimlemek düşer :)

Organizatörler: Cenk Güçbilmez ve Hande Arabacıoğlu
Yer: Koza Dönüşüm ve Özgürleşme Merkezi
Tarih ve Saat: 11 Nisan 2018 Çarşamba, saat 19.30
Süre: 1,5 saat
Ücret 120 TL (KDV dahil)
Katılım ve rezervasyon için: 0216 355 75 09 veya This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Not: Kontenjanımız kısıtlı olduğu için lütfen yerinizi ayırtmak için en kısa zamanda iletişime geçin.

CENK GÜÇBİLMEZ HAKKINDA

1976 İstanbul Doğumludur, Kocaeli Üniversitesi İşletme Bölümünü bitirdi. 15 senelik ithalat – ihracat sektöründeki kurumsal deneyiminden sonra müzik-ses-ritim ekseninde yoluna devam etmektedir.

Müzik-ses-ritim yolculuğu Okay Temiz Ritim Atölyesi Afrika ritimleri ve müziği ile ilgili çalışma ve konserler ile başladı. Engin Gürkey Ritim atölyesi’nde Latin ritim ve müziği çalışmalarında bulunduktan sonra kendi projeleri üzerinde çalışmaya başladı. Afrofanga, Afrotolia, Naif, Ahmet Beyler, İstanbul Soundpainting Orchestra gruplarında perküsyon ve davul çaldı. Son olarak Şamanik ritim ve ruhuyla doğaçlama müzik yapan Shamoon grubunda perküsyon ve sesini kullanmaktadır. Ayrıca Rhythm Arena ekibi ile ritim üzerine çeşitli kurumsal workshop çalışmalarında yer almaya devam etmektedir

Uzun yıllar Hindistan, Nepal ve Tibet’te yaşamış olan Belçikalı Surya Maarten ’den “Çakra sesleri ve Tibet Kaseleri” üzerine, British Academy Soundhealing Therapy (BAST) merkezinde de kristal kase, gong, tibet kaseleri üzerine eğitim aldı, Peter Hess Türkiye (Sırma Belin) ’den “Tibet Kaseleri ile Ses Masajı” eğitimine devam ediyor olup Ses konusunda kendini geliştirmeye devam etmektedir

Perküsyon ve davul çaldığı albümler

Shamoon - Merkabah
Ahmet Beyler – Hayat Nerde

HANDE ARABACIOĞLU HAKKINDA

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunu. Shell'deki 10 yıllık kurumsal iş hayatında ağırlıklı olarak, Pazarlama, İletişim ve Değişim Yönetimi alanlarında çalıştı.

Çocukluğundan bu yana bale, latin dansları, sirtaki, vals, tango olmak üzere çeşitli dans eğitimleri aldı. 2008 yılında İstanbul'da Monika Nataraj'ın yaptığı Mistik Dans atölye çalışmasından çok etkilendi. 2011 yılında ilk kez Mistik Dans Eğitmenlik Kursu’nun açıldığını duyduğunda Tayland’a giderek kursa katıldı ve Türkiye’deki ilk Mistik Dans Eğitmeni oldu. (www.mistikdans.com)

Yıllar içinde, bedeni ve kas yapılarını daha iyi tanımak için Vücut Farkındalığı Methodu (Body Awareness Method), Alexander Tekniği, Feldenkreis, Skinner Releasing Teknik çalışmaları ile Tatjana Rottenberg'den Derin Bağ Doku, Tetik Masajı ve Refleksoloji eğitimleri aldı. Mistik bir çalışma olan Alper Akçay'ın Kalbin Dansı - Sema ritüelleri´ne katıldı. 2012 yılında, Defne Erdur´un yönetiminde oluşan Gelişigüzel adlı grupta, Kontakt Doğaçlama ve Dans Terapi çalışmalarına devam etti. 2013´te, Marcia Plevin´in Otantik Hareket Atölye Çalışması´nda yer aldı. 2015 yılının başından beri Leandra Perrotta ile Dans Terapi eğitimine devam ediyor.

2002 yılından beri Yoga’nın farklı alanlarında çalışmalar yapıyor. Fransa ve Avusturya’daki Ashram’larda Sivananda yoga kamplarına katıldı. 2015 yılında, büyük bir heyecan duyarak gittiği Hindistan´daki ilk Mystical Yogini programında Ashtanga Vinyasa Yoga Eğitmeni (RYS-200 Yoga Alliance) oldu. Aynı yılın sonunda Herkes İçin Spor Federasyonu’nun düzenlediği Yoga 1. Kademe Antrenörlük kursunu tamamladı. 2016 yılından bu yana, sağlığa yoga aracılığıyla kavuşmanın etkili ve güvenilir metotlarını içeren, geleneksel yoga ve ayurvedanın en etkili prensiplerini modern tıpla birleştiren Svastha Yoga Therapy eğitimine devam ediyor. Hande'nin ayrıca Reiki 1 ve 2 eğitimleri bulunmakta.

2011 yılında, yıllardır okuduğu çeşitli kitapların ışığı ve hobileri olarak sürdürdüğü dans, yoga, spiritüellik, kişisel gelişim ve farkındalık çalışmalarından kazandığı tecrübeler ile kendi merkezini kurmaya karar verdi. O günden sonra, Koza Dönüşüm ve Özgürleşme Merkezi başta olmak üzere, Naturel Festivali (2011 - İstanbul, 2012 - Bursa), Yaşam Yolu, İnanna Kadın Farkındalık Merkezi, LifeCo Bodrum gibi çeşitli yerlerde Mistik Dans, Kalp Detoksu (Kalbinizin Bahçesinde Dans Edin) adlı etkinliklerini düzenlemeye başladı. 2012’de Ataşehir'de düzenlenen "Kadın Olmak" adlı sempozyumda "Bedenimi Seviyorum" egzersizi ile yer aldı. Ocak 2015´te Yeliz Rüzgar ve Ayşe Tolga´nın birlikte yaptığı İlham.Enerji.Dönüşüm etkinliğinde, konuk eğitmen olarak Kalbin Mistik Dansı adlı çalışmayı gerçekleştirdi. Halen kışları İstanbul’da, ağırlıklı olarak Koza Dönüşüm ve Özgürleşme Merkezi’nde ve yazları Bodrum’da derslerine devam ediyor.

Hande, hayatındaki değişimlerin getirdiği iç huzur ve mutluluktan yola çıkarak, kendi deneyimleri ile merkezinde ve dışarıda yaptığı çalışmalarla insanlara ilham veriyor.

Please scroll down for English.

19-20 Mayıs’taki bu etkinlikte, gerçek varoluş halinizle tekrar bağlantıya geçeceksiniz.
Bu “varoluş” haliniz çok sıklıkla stres, endişe, korku ve çok fazla düşünceyle kaplanır. Bazı şeyleri fazlaca yapar ve yoğun günlük yaşama kendinizi kaptırırsınız. Bu nedenle, bu “yapma” hali ile “olma” halini dengelemek için zaman ayırmak önemlidir.

Bunun için, bu hafta sonunda size güzel bir ortam sunuyoruz - İstanbul’un doğasında - bizimle birlikte nefes almak, dans etmek, yoga yapmak ve şarkı söylemek için. Bu etkinlikte; rahatlamak için zamanınız, aynı zamanda rahatlama sürecinize rehberlik edecek bazı etkinlikler var:
Yoga, dans, sesle şifa seansları, şarkı çemberi ve meditasyonlar. Aynı zamanda bireysel ses şifası ve ses masajı seansları da alabilirsiniz.

Program:

19 Mayıs 2018 Cumartesi
Sabah 11.00'de, Ottoman Suites By Sera'nın tatlı bahçesinde, Cafe Seratonin’de buluşmamızla başlayacaktır. (Etkinlik alanına herkes kendi imkanlarıyla ulaşacaktır.)
Gün içinde;
-> Ses ve Dans Çemberleri
-> Kendi Sesimizle İyileşme Çalışması
-> Öz-Sevgiyi Arttırmak İçin Uygulamalar
gibi kendi sesimizi, bedenimizi keşfettiğimiz, farkındalığımızı arttırdığımız etkinlikler ile dolu dolu bir gün geçireceğiz.

Akşam 21.00'den itibaren herkese açık, Kalpsel Şarkı Çemberi (Kirtan gecesi) olacaktır.

20 Mayıs 2018 Pazar
-> Fethi Paşa Korusu’na sabah yürüyüşü ve Yoga
-> Sesle şifa çalışması
-> Paylaşımlı sohbet ve saat 14.00'te kapanış.

İsteyenler paylaşımdan sonra bireysel seans alabilir.

128 yıllık Osmanlı konağının zevkle döşenmiş 4 odasından birinde konaklayabilirsiniz. Sınırlı sayıda konaklama imkanı olduğu için bir an önce kayıt yaptırmanızı ve yerinizi garantilemenizi tavsiye ederiz.

Not: Odalar ve odalardaki yataklar çift kişiliktir. Odada tek kişi kalmak isterseniz, ekstra 120 TL ödeyerek tek kişi kalabilirsiniz.

Neler Dahil:
- 1 Gece OttomanSuitesBySera’da Konaklama
- Pazar Kahvaltısı
- Hande ve Surya ile yapılan tüm grup etkinlikleri
- Cumartesi gecesindeki Kalpsel Şarkı Çemberi (Kirtan)
- Güleryüz, huzur, mutluluk, samimiyet

Neler Dahil DEĞİL:
- Pazar kahvaltısı hariç tüm yiyecek ve içecekler
- Ulaşım
- Bireysel seanslar

Kaydınızı bu linkten yapabilir ya da 0216 355 7509 no'lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Kaydınızı kesinleştirmek ve yerinizi garantilemek için inziva ücreti olan 650 TL’yi Yapı Kredi Bankası İstanbul Cemil Topuzlu Şubesi - 268 IBAN No: TR06 0006 7010 0000 0087 6881 84 Hande
Arabacıoğlu hesabına yapmanızı rica ederiz.

İptal Politikamız gereği, ödeme yapıldıktan sonra 1 Mayıs’a kadar yapılacak iptallerde ücretin yalnızca yarısı iade edilir. 1 Mayıs’tan sonraki iptallerde ise iade yapılmaz.

Not 2: Etkinliğe katılamayıp yalnızca Cumartesi akşamı Kalpsel Şarkı Çemberi (Kirtan gecesi) 'ne katılmak isteyenler, 30 TL ödeyerek giriş yapabilirler. Gece etkinliğine 21.00'den itibaren katılabilirsiniz.

Surya ve çalışmaları hakkında daha fazla bilgi için
www.suryasoundhealing.be sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


HEALING WITHIN (ISTANBUL)
On 19-20th May’s weekend event, you're going to reconnect with your true being. This 'being' that you are, gets very often covered up by stress, worries, fears and too many thoughts. Many of us are over-doing and in some way caught up in the busy daily life. Therefore it is important to take moments to balance this 'doing' with 'being'.

For this, in this weekend, we offer you a beautiful space – in nature of Istanbul – to breath, dance and sing along with us. In this space; there is time to relax and there are some activities that will support you to guide the relaxation process: yoga, dance, soundhealing, voicehealing sessions, singing circle and meditation. There are also possibilities for individual soundhealing or sound massage sessions.

Program:

19 May 2018 Saturday
We gather at 11.00 @Cafe Seratonin, Ottoman Suites by Sera's lovely garden
The day is full of practices like:
-> Sound & Dance Circles
-> Voice Healing
-> Self Love Practices
which help to discover our own voice & bodies and increase our awareness.

21.00 - 23.00 Sacred Song Circle (Kirtan)

20 May 2018 Sunday
-> Morning Walk and Yoga @ Fethi Paşa Grove
-> Sound Healing
-> Sharings

Participants who would like to have private sessions can have after check-out or walk down to the Bosphorus shore or return home.

The price of the event is: 650 TL / 135 Euros (incl VAT and 1 night stay and breakfast)

You will be able to stay in one of the 4 delightful rooms of the 128 years old Ottoman Mansion. Since there are limited places, we kindly recommend you to register as early as possible and guarantee your place at OtomanSuitesBySera :)

As there are twinbeds in the rooms, if you would like to stay alone, you can pay an additional 25 Euros and book the whole room.

What is included:
- One night stay @OttomanSuitesBySera
- Sunday’s Breakfast
- All group workshops by Hande & Surya
- Sacred Song Circle (Kirtan) on Saturday Night
- Smiling faces, peace, happiness and sincerety

What is NOT included:
- Food (excl. Sunday’s Breakfast) & beverages
- Transport
- Private sessions

Subscribe through this link: https://www.suryasoundhealing.be/istanbulretreat

In case of cancellations until 1st of May, only half of the payment will be returned. In case of cancellations after 1st of May, no payments will be returned.

The venue will take place at:
http://www.ottomansuitesbysera.com/#/home

For more info on Surya and his works, please visit:
www.suryasoundhealing.be